image20

Çocuklarla Ne Yapabiliriz?

Yerevan merkezi gerek trafik rahatlığı gerekse şehir planlaması açısından çocukları sıkmayacak bir alan. Geniş caddeler, ağaçlar ve açık kafeleri ile çocuğunuz da sizinle rahat zaman geçirebilir. Yerevan gezinize küçük yaştaki çocuklarınız ile çıkıyorsanız, onlar ile özel zamanlar da geçirmek isteyebilirsiniz. Yerevan Zoo ve Jambo Exotic Park & Restaurant (Hayvanat Bahçesi) hayvanları seven çocuklar için ilk durak olabilir. 


Yaz aylarında gelenler ise Su Dünyası – Jraskhar ve farklı havuzlarda suyun ve güneşin tadını çıkarabilir. Citizen, El-Garden Kids Zone, Play City, Flow House Yerevan, Arena Bowling and Billiards Club, Cinema Star Armenia her mevsim çocuğunuzla zaman geçirebileceğiniz mekanlar arasında. 


At binmek ve çocuğunuza da bunu yaşatmak isterseniz, Yerevan’dan 30 km uzakta bulunan Aştarak şehrindeki Ayruzi Riding Club’ı da ziyaret edebilirsiniz.


Tüm bu seçeneklerin varlığından sizi haberdar ettikten sonra, küçüklerin sizden daha kısa zamanda sıkılacağını aklınızda bulundurarak onları tarih ve kültür gezilerine dahil etmenizi öneriyoruz. Bu çağda yaşları kaç olursa olsun, çocuklarımıza 20 yüzyılı aşkın yaşı olan bir pagan tapanığını ya da 7 yüzyıla ait bir manastırı gezdirmenin güzel bir hediye olduğunu düşünenlerdeniz. Çocuklarınız müzeleri de çok sevecekler, inanın!