image5

Ermenistan'da KonaklamaErmenistan’ın başkenti Yerevan’da konaklamanızı planlarken önünüzde oldukça geniş seçenekler bulunuyor. Önerimiz, Yerevan’ın merkezinde konaklamanız, böylece gitmek istediğiniz yerlere yürüyerek ya da 600 AMD taksi ücreti ödeyerek gitmeniz oldukça pratik olacaktır. 


Şehrin merkezinde kalmak size hem zaman kazandıracak hem de tarihi dokuyu dolu dolu hissetmenizi sağlayacaktır. Merkezden kastımız Cumhuriyet Meydanı, Opera (Özgürlük) Meydanı, Cascade, Sakharov Meydanı, Yeritasarkatan Metro durağı gibi şehrin merkezinde yer alan semtler. 


Yerevan çok büyük bir şehir değil, merkezden 8-12 km uzaklıkta bulabileceğiniz uygun fiyatlı konaklama alanları bulursanız orada da kalabilirsiniz, dolmuş (100 AMD) ya da taksi (800-1200 AMD) kullanarak merkeze kolayca ulaşabilirsiniz.


 

Ziyaretinizi planlamanızda size fikir vermesi için otel fiyatlarına göz attık, sezona göre değişmekle beraber 3-4 yıldızlı otelleri $45-65 aralığında bulmanız mümkün.  


Tufenkian, Opera Suite, Aviatrans, Ani Hotel, İbis, Marriott, North Avenue, Best Western Congress, Royal Plaza, Double Tree by Hilton gibi 4 ve üstü yıldızlı oteller için $65’nin üzerine çıkmak gerekiyor. 


Ev kiralarken ise 4 kişilik bir evi geceliği $25-40 gibi bir ücretle bulmanız mümkün. Hostellerde ise fiyat $15’a kadar düşebiliyor.

Ermenistan'ın En Güzel Manastırları ve Küçük Otellerini Dilbilimci Sevan NİŞANYAN yazdı...BÜTÇENİZE uygun OTELLERİ Booking, Tripadvisor ve DİĞER BİLİNEN İNTERNET SİTELERİ ÜZERİNDEN SEÇEBİLİR, rezervasyon YAPABİLİRSİNİZ. Konaklama İçin Seçenekler

HOteller

image6


Yerevan, otelde konaklamak için oldukça geniş seçenekler sunarken 3 yıldızdan 5 yıldıza kadar farklı konumlarda bulunan ve konfor sunan oteller mevcut. Yerevan otel konusunda Avrupa standartlarını yakalamış durumda. 

Ev Kİralama

image7


Kalabalık grupla gelecekler için şehir merkezinde ev kiralamak daha ekonomik olabilir. Gelmeden önce Airbnb ve Booking üzerinden size uygun evi seçebilirsiniz, bu tip uluslararası şirketler üzerinden çalışmak muhakkak daha güvenilir olacaktır.

Hosteller

image8


Yerevan’da, hostel denilen, ekonomik-otel ya da pansiyon benzeri konaklama opsiyonu da mevcut, özelikle üniversiteliler, öğrenciler, minik bütçeler ile dünyayı fethetmek isteyen gezginlerin rağbet ettiği bu seçeneklerden size en uygun olanına  Hostelclub ve Hostelworld uzantılardan ulaşabilirsiniz.

Abone Ol

Çok özel ürünler, indirimler ve etkinliklerle ilgili olarak bizden bilgi almak için üye olun.