Yerevan'da Restoranlar

Daha önce de belirttiğimiz gibi yeme-içme konusunda Yerevan bize oldukça çok ve iyi seçenekler sunuyor. Yerevan’ın bu konudaki bir diğer artısı ise restoranların sadece geleneksel Ermeni mutfağına ait olmaması. Suriye’den özellikle son dönemde Ermenistan’a gelen Ermenilerin sektöre girmesi ile açılan Suriye ve Lübnan mutfağını sunan restoranlar sadece yeni tadlar değil, yeni bir hizmet sektörünün de şekillenmesine yardımcı oldu. 


Yaklaşık bir asır boyunca SSCB bünyesinde yer alan Ermensitan’da Rus mutfağına ait tadları bulabileceğiniz restoranlar da var. Akdeniz ve Yunan mutfağı ve Kıta mutfağının yanı sıra Çin ve Japon restoranlarının başarısı turistler tarafından dillendiriliyor. İran, Hint restoranlarının yanı sıra vejetaryen ve vegan beslenenler için de seçenekler mevcut.


Sizlere denediğimiz ve memenun kaldığımız bazı öneriler vermek istedik, bunun için de mekanların isim dışındaki tüm detayları objektif bir kaynak olan TripAdvisor’a bıraktık. Öneri bizden, tıklayıp daha detayı göz atmak, adresi öğrenmek, fiyatlarda karar kılmak sizden.


Hadi önerilerimize bir göz atın!image70

Araştırmacı-Gazeteci Serdar KORUCU'dan: "Halepli Ermeniler Ermenistan’ı Baştan Sona Yeniledi"

image76

Ya Gece Hayatı?

Peki ya gece hayatı, barlar, publar, şarap içilebilecek mekanlar, doğru ya oturmaya mı geldiniz? 

Bunlara bir göz atın: EL Sky Bar , Paparazzi Club , Calumet Ethnic Lounge Bar, Friends Bar, Downtown Club, Kami Music Club , UnderGround Pub , Cantaloupe pub , Dargett Craft Beer, Voskevaz Wine Time, In Vino, Vinograd , Tapastan, Aperitivo, The Club Yerevan, Malkhas Jazz Club


Beğendiğiniz mekanları bize yazmayı unutmayın!


Ermenistan ile ilgili paylaşımlarınızda #ErmenistanRehberi hashtagni kullanın daha çok kişiye ve gezgine ulaşın!